На этой странице используется javascript


Головна

Всім давно відоме слово «паб», яким позначають заклад, де пиво ллється рікою. І давно вже забули, що англійське слово «pub» є скороченням від «public house» (таверна). Скорочений варіант в ужитку з 1859 року.

Паб – це громадський заклад, зорієнтований на продаж та вживання алкогольних напоїв. Як правило, в пабах пропонуються пиво, вино, лікери, алкопопси (слабоалкогольні напої типу «Red Bull»), коктейлі та безалкогольні напої.  Багато пабів припускають наявність невеликого пивоварного заводу, який знаходиться безпосередньо всередині або від них. Пиво, зварене там, є основним брендом пабу. 
Господар, орендар або керуючий пабом називається «паблікен». Кожний паб,  має завсідників, які регулярно його відвідують. Такий популярний заклад  називають «local pub» (місцевий паб). У більшості випадків, це паб, який знаходиться поблизу  дому, але деякі люди вибирають паб з наступних причин: близькість від роботи, традиційне місце зустрічі з друзями, наявність певного сорту елю, умови для некурців, компанія для гри в дартс, наявність столу для гри в більярд чи кікер (настільний футбол).
Жителі Великобританії та Ірландії пили пиво, починаючи ще з бронзового віку. Паби ж почали з'являтися з часів завоювання Британії римлянами і створення ними римської дорожньої сітки. Тогочасні паби називались «alehouse» (ельхауз). 
В давнину господарями пабів переважно були жінки.
Традиційно паби у Великобританії були питними закладами, і акцент на їжу робився тільки в спеціальному пункті меню «закуски бару». Зазвичай, в пабах пропонували традиційні англійські закуски до пива, наприклад, свинні ребра, мариновані яйця, а також чіпси та горішки. Сьогодні в пабах подаються сніданки та обіди в доповнення до закусок. Паби, які роблять акцент на якісну їжу, називаються гастропабами.
В пабах популярні традиційні ігри типу дартсу і більярду. Тут також грають музики, показують матчі з футболу чи регбі. Не зважаючи на широкий діапазон розваг, в пабах все ж залишаються ті, хто насамперед любить саме пиво.